خانه / ترفند / نحوه ی یخ زدایی کردن سینه ی مرغ با استفاده از ماکروویو

نحوه ی یخ زدایی کردن سینه ی مرغ با استفاده از ماکروویو

اگر برای درست کردن شام امشب ایده ای ندارید کافیست یک عدد سینه ی مرغ را یخ زدایی کنید سپس آن را سوخاری کرده و از طعم آن لذت ببرید. شما می توانید سینه ی مرغ را در کمتر از یک ساعت یخ زدایی کنید. برای یخ زدایی کردن سینه ی مرغ می توانید از آب سرد استفاده کنید اما اگر به گزینه ی سریع تری احتیاج دارید استفاده از ماکروویو پیشنهاد می شود. یخ زدایی سینه ی مرغ گاهی اوقات دشوار است بنابراین اگر زمان مشخصی برای درست کردن مرغ در نظر ندارید کافیست مرغ را از قبل داخل یخچال قرار دهید تا یخ زدایی شود.

مراحل :

سینه ی مرغ یخ زده

سینه ی مرغ یخ زده

  1. سینه ی مرغ یخ زده را از بسته بندی فعلی خارج کنید و آن را داخل ظرف مناسب ماکروویو قرار دهید. دقت کنید که لبه ی ظرف بلند باشد تا هنگام یخ زدایی آب مرغ به خارج از ظرف منتقل نشود. هر بار که می خواهید از یخ زدایی ماکروویو استفاده کنید فقط باید دو تکه مرغ را داخل ماکروویو قرار دهید.

حرارت ماکروویو

  1. قدرت ماکروویو را روی ۳۰% تنظیم کنید و به مدت ۲ دقیقه مرغ را یخ زدایی کنید. از قسمت تنظیمات ماکروویو قدرت آن را کم کنید.

اگر ماکروویو شما گزینه ی یخ زدایی دارد می توانید مرغ را داخل آن قرار دهید و وزن مرغ را تعیین کنید. ماکروویو در این حالت به صورت خودکار قدرت را تعیین می کند.

برای یخ زدایی ۴۵۰ گرم سینه ی مرغ در ماکروویو حدود ۵ الی ۶ دقیقه زمان لازم است.

چرخاندن در ماکرویوو

چرخاندن در ماکرویوو

  1. بعد از هر یک دقیقه سینه ی مرغ را بچرخانید و به یخ زدایی ادامه دهید. با این کار همه ی بخش های سینه ی مرغ به صورت کامل پخته می شود.

اگر سینه های مرغ به هم چسبیده و یخ زده اند آنها را از هم جدا کنید سپس جداگانه هر کدام را یخ زدایی کنید.

پختن مرغ

پختن مرغ

  1. مرغ یخ زدایی شده را خیلی سریع بپزید. تا زمانی که مرغ یخ زدایی می شود مواد لازم را آماده کنید و سریعا آن را بپزید. اگر نظرتان راجع به درست کردن مرغ عوض شد, می توانید آن را مجددا در فریزر قرار دهید. از آنجایی که مرغ را یک بار یخ زدایی کرده اید دیگر نمی توانید آن را داخل یخچال نگهداری کنید. بهترین کار این است که مرغ را همان لحظه بپزید.
چگونه مرغ را یخ زدایی بکنیم, طریقه یخ زدایی مرغ با ماکروویو, نحوه یخ زدایی کردن سینه ی مرغ با ماکروویو, یخ زدایی سینه مرغ با ماکروویو,

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

نحوه ی تمیز کردن فر کننده ی مو با مسواک

اگر از فر کننده ی مو زیاد استفاده می کنید ، احتمالا متوجه این موضوع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *