خانه / ترفند / نحوه ی نصبBIOS سیستم ویندوز

نحوه ی نصبBIOS سیستم ویندوز

ترفند ها به شما آموزش می  دهد که چگونه فایل BIOS سیستم ویندوز را دانلود و نصب کنید. به خاطر داشته باشید که BIOS سیستم اغلب نیازی به به روز رسانی ندارد و اگر BIOS را به اشتباه دانلود و نصب کنید ممکن است برای سیستم شما مشکل به وجود بیاورد. هم چنین دقت کنید که سیستم مکینتاش از BIOS استفاده نمی کند.

مراحل :

متصل به برق

متصل به برق

  1. اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما برق متصل باشد. از آنجایی که نصب BIOS طول می کشد, سیستم شما باید به برق متصل باشد تا حین نصب خاموش نشود.
زبانه ی Extract

زبانه ی Extract

  1. فایل BIOS را از حالت فشرده خارج کنید. در اغلب موارد باید فایل BIOS را از پوشه ی زیر استخراج کنید :

برای باز کردن فایل فشرده دانلود شده دوبار روی آن کلیک کنید.

از بالای پنجره روی زبانه ی Extract  کلیک کنید.

روی Extract all کلیک کنید.

هنگامی که از شما خواسته شد روی Extract  کلیک کنید.

صبر کنید تا فایل از حالت فشرده خارج شود.

سند

  1. اگر سند برچسب “README” یا چیزی شبیه به آن داشت روی آن دوبار کلیک کنید تا باز شود.
فلش USB

فلش USB

  1. فلش USB را به کامپیوتر خود متصل کنید. از آنجا که BIOS امکان دسترسی به فایل های کامپیوتر شما ندارد, باید فایل به روز رسانی BIOS را داخل فلش بریزید.

ctrl+c

  1. فایل BIOS را از فلش کپی کنید. یک بار روی BIOS کلیک کنید سپس برای کپی کردن آن دکمه های Ctrl+C را فشار دهید. فلش خود را باز کنید و دکمه های Ctrl+V را فشار دهید تا جایگذاری شود.

حین پروسه ی به روز رسانی باید فلش به کامپیوتر متصل باشد.

f12

f12

  1. به صفحه ی BIOS دسترسی پیدا کنید. روی دکمه ی Start  , Power  و Restart کلیک کنید. سیستم مجددا راه اندازی می شود. اکنون باید دکمه هایی را که در دستور راه اندازی BIOS آورده شده اند را فشار دهید.
boot

boot

  1. در صورت امکان از BIOS خود پشتیبان تهیه کنید. اگر در صفحه ی اصلی گزینه های Backup و Save را مشاهده می کنید, آن را انتخاب کنید و طبق مراحل مشخص شده پیش بروید. با این کار می توانید اطمینان حاصل کنید که در صورت مناسب نبودن BIOS می توانید اطلاعات را بازیابی کنید.

گزینه advance

  1. ابزار به روز رسانی BIOS را فعال کنید. هر BIOS روش مخصوص به خود را برای فعالسازی دارد به همین دلیل باید به سایت پشتیبانی BIOS خود رجوع کنید.

shut down

  1. اجازه دهید BIOS سیستم شما به روز شود. این مرحله حدودا چند دقیقه طول خواهد کشید. هنگامی که به روز رسانی انجام شود سیستم مجددا راه اندازی خواهد شد. با این حال ممکن است از شما خواسته شود تا پروسه را تایید کنید. در این حین اصلا سیستم را خاموش نکنید زیرا ممکن است سیستم شما دیگر نتواند راه اندازی شود.
راهنمای نصبBIOS سیستم ویندوز, روش نصبBIOS سیستم ویندوز, طریقه نصبBIOS سیستم ویندوز, نحوه ی نصبBIOS سیستم ویندوز,

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

نحوه ی تنظیم Bass کامپیوتر از طریق تنظیمات ویندوز

    ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه میزان باس خروجی بلندگو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *