خانه / ترفند / نحوه ی مشاهده ی فایل های XML با استفاده از نمایشگر XML

نحوه ی مشاهده ی فایل های XML با استفاده از نمایشگر XML

نحوه ی مشاهده ی فایل های XML با استفاده از نمایشگر XML

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه کد فایل های XML را مشاهده کنید. شما می توانید این کار را در هر سیستمی از طریق یک ویرایشگر متن, یک مرورگر و یا یک نمایش دهنده ی XML آنلاین انجام دهید.

 

 

مراحل :

۱٫ وب سایت XML Viewer را باز کنید. از طریق مرورگر کامپیوتر خود به آدرس http://www.xmlviewer.org/ بروید. این نمایشگر به شما اجازه می دهد تا فایل XML را آپلود کنید و کد آن را مشاهده کنید. هم چنین می توانید فرمت نمایش دیگری را نیز انتخاب کنید.

۲٫ روی گزینه ی Browse کلیک کنید. شما این گزینه را بالای پنجره مشاهده خواهید کرد. با این کار پنجره ی File Explorer (Windows) یا Finder (Mac) باز خواهد شد.

انتخاب فایل XML

۳٫ فایل XML خود را انتخاب کنید. به محل ذخیره ی فایل XML خود بروید، سپس روی یک فایل XML کلیک کنید تا انتخاب شود.

۴٫ روی گزینه ی Open کلیک کنید. این گزینه در گوشه ی سمت راست صفحه قرار دارد. فایل XML شما در نمایشگر آپلود خواهد شد و کد آن در سمت چپ صفحه نمایش داده می شود.

گزینه ی Format

۵٫ روی گزینه ی Format کلیک کنید. این دکمه وسط پنجره قرار دارد. با این کار متن فایل XML در فرمت رنگی در سمت راست پنجره ی “Result ” نمایش داده می شود.

بخش هایی از XML که به یک رنگ (غیر سیاه) هستند، به یکدیگر مرتبط می باشند. به عنوان مثال قسمت سبز رنگ مربوط به برچسب هاست.

گزینه Tree view

۶٫ از نمای “Tree ” فایل استفاده کنید. با کلیک کردن روی دکمه ی سبز رنگ Tree که در وسط صفحه قرار دارد, خواندن کد برای شما آسان تر خواهد شد.

شما می توانید در پنجره ی “Tree View Result ” روی هر عنوان کلیک کنید تا آنها را مینیموم کنید یا آنها را گسترش دهید.

آموزش مشاهده ی فایل های XMLاز طریق XML Viewer, باز کردن فایل های XML, ترفند باز کردن فایل های XML با کمک نمایشگر XML, چگونگی دیدن فایل های XML از طریق XML Viewer, نحوه ی مشاهده ی فایل های XMLاز طریقز نمایشگر XML,

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

نحوه ی خارج سازی صفحات فایل PDF و ایجاد یک فایل PDF جدید از طریق Acrobat Professional

نحوه ی خارج سازی صفحات فایل PDF و ایجاد یک فایل PDF جدید از طریق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *