خانه / ترفند / نحوه ی تغییر سایز تصاویر در Adobe Photoshop

نحوه ی تغییر سایز تصاویر در Adobe Photoshop

اگر در کامپیوتر خود تصویری دارید که می خواهید سایز آن را تغییر دهید به سادگی می توانید این کار را انجام دهید. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه با استفاده از Adobe Photoshop سایز عکس را تغییر دهید.

مراحل :

باز کردن تصویر

 1. تصویری که می خواهید تغییر اندازه دهید را باز کنید.
گزینه Duplicate

گزینه Duplicate

 1. از عکسی که می خواهید آن را تغییر سایز دهید یک کپی ایجاد کنید. از منو Image → Duplicate یا File → Save As را انتخاب کنید و آن را با یک نام جدید ذخیره کنید.
گزینه Image Size

گزینه Image Size

 1. به قسمت Image → Image Size بروید. در این صفحه می توانید سایز فعلی عکس را مشاهده کنید.

در اینجا دو گزینه ی Pixel Dimension و Document Size را انتخاب کنید. برای تغییر سایز عکس باید گزینه ی Pixel Dimension را تغییر دهید.

وارد کردن ابعاد

وارد کردن ابعاد

 1. ابعاد جدید را در قسمت عرض و ارتفاع تایپ کنید. اگر تنظیمات پیش فرض را تغییر ندهید، با تایپ کردن در کادرعرض، ارتفاع به طور خودکار تنظیم می گردد.
  گزینه Proportions Constraint

  گزینه Proportions Constraint

 2. برای تغییر نسبت های قفل شده، به سادگی علامت کادر “Proportions Constraint” را حذف کنید. پس از حذف این علامت، شما قادر به تغییر مقادیر به صورت جداگانه خواهید بود.
 گزینه percent

گزینه percent

 1. اگر می خواهید یک تصویر را با درصد معین تغییر اندازه دهید، روی گزینه “percent” کلیک کنید. مقادیر “pixel” و “percent”  را تغییر دهید و سایز را به دلخواه تغییر دهید. برای مثال، اگر فایل شما ۲۲۰۰ پیکسل عرض و ۱۴۰۰ پیکسل ارتفاع داشته باشد، ۵۰ درصد را انتخاب کنید تا فایل را به ۱۱۰۰ پیکسل عرض و ۷۰۰ پیکسل ارتفاع کاهش دهد.

گزینه ok

 1. پایان !
آموزش تغییر سایز تصاویر در فتوشاپ, چگونه در فتوشاپ اندازه تصاویر را تغییر دهیم, فتوشاپ, نحوه ی تغییر سایز تصاویر در Adobe Photoshop,

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

طرز تهیه ی چراغ خواب ابری

بعضی چیز ها مانند ابر, دریا و کوه آرامش بخش و الهام بخش هستند ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *