خانه / ترفند / نحوه ی باز کردن فایل های DAT در ویندوز

نحوه ی باز کردن فایل های DAT در ویندوز

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه یک فایل DAT را در سیستم ویندوز یا مکینتاش خود باز کنید. شما می توانید این کار را با باز کردن فایل DAT در برنامه ای که برای ساخت فایل مورد استفاده قرار گرفته است, انجام دهید. اگر نمی دانید از  کدام برنامه استفاده شده است، قبل از اینکه بتوانید فایل DAT را باز کنید، باید برنامه صحیح را تعیین کنید. در نظر داشته باشید که برخی از فایل های DAT، مانند آن هایی که برای ذخیره کدک ها برای زبان استفاده می شود، نمی توانند توسط هر برنامه ای باز شوند. این فایل ها توسط سیستم شما استفاده می شود, بنابراین نباید تغییر در آنها ایجاد شود. با ما همراه باشید.

مراحل :

برنامه نوت پد

 1. برنامه ای را که فایل DAT با آن ایجاد شده است را تعیین کنید. بر خلاف بسیاری از فایلها ، فایل های DAT می تواند توسط هر برنامه ای ایجاد شود؛ به این ترتیب، شما باید بدانید که کدام برنامه فایل DAT را ایجاد کرده است تا بتوانید از آن برنامه برای باز کردن فایل استفاده کنید.

اگر نمی دانید از کدام برنامه برای ایجاد فایل DAT استفاده شده است، قبل از اینکه بتوانید فایل DAT را باز کنید، باید بفهمید که از چه برنامه ای استفاده شده است.

برنامه نوت پد

 1. برنامه را باز کنید. روی آیکون برنامه ای که فایل DAT با آن ایجاد شده است دوبار کلیک کنید.

منوی File

 1. روی File کلیک کنید. این گزینه معمولا در گوشه ی سمت چپ پنجره برنامه قرار دارد. یک منو جدید ظاهر خواهد شد.

  گزینه ی Open

 1. روی Open … کلیک کنید. این گزینه در منوی File قرار دارد. با انجام این کار معمولا پنجره ی File Explorer باز می شود.

اگر شما از مایکروسافت آفیس استفاده می کنید، براب باز کردن پنجره ی File Explorer باید بعد از Open روی گزینه ی This PC در وسط صفحه دوبار کلیک کنید.

گزینه All Files

 1. همه ی فایل ها در File Explorer را مشاهده کنید. از سمت راست فیلد “Name” روی نوع فایل کلیک کنید، سپس در منوی کشویی روی All Files کلیک کنید. با این کار اجازه می دهید File Explorer تمام فایل ها، از جمله فایل DAT شما را نمایش دهد.

انتخاب فایل DAT

 1. فایل DAT را انتخاب کنید. به محل ذخیره ی فایل DAT بروید، سپس یک بار روی فایل DAT کلیک کنید تا انتخاب شود.

دکمه ی Open

 1. روی Open کلیک کنید. این گزینه در گوشه پایین سمت راست پنجره قرار دارد. با انجام این کار فایل DAT در برنامه شما باز می شود.

دکمه ی Open

 1. تأیید کنید که می خواهید فایل را مشاهده کنید. در برخی موارد ممکن است هشداری را مشاهده کنید که محتوای فایل با فرمت فایل آن (یا مشابه آن) مطابقت ندارد. در صورت وجود، روی Yes یا Open کلیک کنید تا فایل DAT باز شود.

برای مثال، برای باز کردن یک فایل DAT ایجاد شده در Excel ممکن است هشداری مشاهده کنید که به شما می گوید در صورت انجام این کار ممکن است فایل خراب شود. شما می توانید روی Yes کلیک کنید تا این فایل هر طور که می شود باز شود.

گزینه Rename

 1. در صورت لزوم پسوند فایل DAT را تغییر دهید. اگر می خواهید هر بار که می خواهید بتوانید آن را باز کنید، لازم است فایل DAT را در برنامه بکشید، هم چنین می توانید پسوند فایل را تغییر دهید. به خاطر داشته باشید که باید فرمت دقیق مورد استفاده برای فایل DAT را بدانید، زیرا تغییر پسوند برای استفاده از فرمت کمی متفاوت (به عنوان مثال MP4 به جای AVI) می تواند باعث خراب شدن فایل شود :

روی فایل DAT راست کلیک کرده و سپس روی Rename کلیک کنید.

بخش dat از نام پرونده را انتخاب کنید.

بخش dat را با فرمت فایل مورد نظر جایگزین کنید.

آموزش باز کردن فایل های DAT در ویندوز, چگونه فایل های DAT را باز کنیم, طریقه ی باز کردن فایل های DAT, نحوه ی باز کردن فایل های DAT در ویندوز,

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

نحوه ی تنظیم Bass کامپیوتر از طریق تنظیمات ویندوز

    ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه میزان باس خروجی بلندگو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *