خانه / ترفند / نحوه ی ایجاد جای گلوله روی اجسام در فتوشاپ

نحوه ی ایجاد جای گلوله روی اجسام در فتوشاپ

در این مقاله به شما آموزش می دهیم که چگونه در فتوشاپ جای گلوله را روی اجسام ایجاد کنید. این آموزش برای Adobe Photoshop Elements 5.0 می باشد, و البته تقریبا در هر نسخه ای از فتوشاپ نیز کار خواهد کرد. اگر نسخه جدیدتری دارید، ممکن است روش های سریعتری برای رسیدن به برخی از این ویژگی ها در آنجا وجود داشته باشد که می توانید از آنها استفاده کنید. با ما همراه باشید.

مراحل :

ایجاد سند

  1. در Adobe Photoshop, یک سند جدید با ابعاد ۸۰۰*۸۰۰ پیکسل را با رزولوشن ۷۲ پیکسل در اینچ باز کنید. (اندازه به تنهایی مهم نیست، اما اگر چیز متفاوتی انجام دهید، باید اعداد را آن طور که در اینجا نوشته شده است تنظیم کنید. )
رنگ پیش فرض

رنگ پیش فرض

  1. برای بازگرداندن رنگ های پیش فرض به سیاه و سفید، “D” را فشار دهید. سپس یک لایه جدید ایجاد کنید (shift + ctrl + n). Filter–>Render–>Clouds را انتخاب کنید. اکنون تصویر شما باید مانند این باشد:

گزینه ی feather

  1. یک لایه جدید ایجاد کنید و یک دایره در مرکز صفحه بکشید، در حالی که دکمه ی “Shift” را نگه داشته اید دکمه ی “M” را فشار دهید. اکنون گزینه ی feather را روی ۲۰ پیکسل تنظیم کنید. (Select -> Feather …، ۲۰) با استفاده از ابزار رنگ این قسمت را مشکی کنید ( دکمه ی “K” را فشار دهید )
کپی کردن لایه

کپی کردن لایه

  1. با انتخاب همان لایه، ctrl + j را فشار دهید تا لایه را کپی کنید یا روی لایه راست کلیک کنید و “duplicate layer” را انتخاب کنید سپس دکمه های Ctrl + I را فشار دهید تا لایه را برگردانید و از ابزار حرکت (” V “) برای بزرگنمایی استفاده کنید. در نهایت، لایه ها را حرکت کنید و این لایه را زیر لایه ی مشکی قرار دهید. در این مرحله اطمینان حاصل کنید که دایره سفید در مرکز قرار داشته باشد. اکنون پالت لایه های شما باید اینگونه باشد:

ابزار polygonal lasso

  1. اکنون، لایه ابرها را انتخاب کرده و از ابزار polygonal lasso برای رسم یک شکل ستاره مانند همچون سوراخ استفاده کنید. این شکل می تواند مانند تصویر زیر باشد:
گزینه معکوس

گزینه معکوس

  1. زمانیکه لایه ابر هنوز انتخاب شده است، گزینه معکوس را انتخاب کنید (دکمه ی >inverse یا Ctrl + shift + i) دکمه Backspace را برای حذف قسمت انتخاب شده فشار دهید سپس دکمه های Ctrl + D را فشار دهید تا چیزی شبیه به این داشته باشید:

گزینه Chrome

  1. filter–>sketch–>Chrome را در حالتیکه جزئیات روی ۰ و نرمی روی ۲ می باشد تنظیم شده است, اعمال کنید. در این قسمت شما می توانید سوراخ را روی قسمت مورد نظر تنظیم کنید. به سادگی دایره سیاه (لایه ۲) را انتخاب کنید و با استفاده از ctrl + e دایره های سیاه و سفید را با هم ادغام کنید. سپس می توانید از ابزار حرکت (“V”) برای تغییر اندازه استفاده کنید. اکنون جای گلوله ی شما نمایش داده شده است و به شکل زیر می باشد :

اضافه کردن سایه

  1. اکنون یک سایه اضافه کنید. دکمه ی Ctrl را فشار دهید و روی لایه ۱ کلیک کنید. یک لایه جدید ایجاد کنید و قسمت انتخاب شده را با رنگ سیاه پر کنید. لایه را زیر لایه ۱ حرکت دهید و کمی آن را جابجا کنید تا به شکل زیر برسید:

تنظیمات

  1. آخرین مرحله این است که با تنظیمات لایه سایه بازی کنید. به فیلتر -> blur -> Gaussian Blur بروید و در آنجا با تنظیمات کمی بازی کنید. هرچه عدد بالاتر باشد، تار تر و سایه دور تر دیده می شود. همین این کار را با opacity انجام دهید، اما اعداد را کاهش دهید. در این مثال، مقدار ۶٫۷ پیکسل برای تاری استفاده شد و opacity روی ۲۳ درصد تنظیم شده است.

جایگذاری

  1. اکنون همه ی کاری که باید انجام دهید این است که آن را در محل مشخص شده روی تصویر قرار دهید. در این مثال :
چگونه با فتوشاپ روی اجسام جای گلوله ایجاد کنیم, طریقه ی ایجاد جای گلوله روی اجسام در فتوشاپ, فتوشاپ, نحوه ی ایجاد جای گلوله روی اجسام در فتوشاپ,

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

نحوه ی غیر فعال کردن کنترل والدین در تبلت اندرویدی

    کنترل والدین می تواند از دسترسی کودکان و نوجوانان به محتوای مربوط به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *