خانه / ترفند / نحوه ی انتقال Bookmark ها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر

نحوه ی انتقال Bookmark ها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر

 

 

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه bookmark های مرورگر های Google Chrome یا Mozilla Firefox را از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر منتقل کنیم.

bookmarks

مراحل

 1. یک فلش را به کامپیوتر متصل کنید. استفاده از فلش بهترین و راحت ترین راه برای انتقال bookmark ها می باشد.

اگر فلش ندارید می توانید bookmark را با استفاده از ایمیل ارسال کنید.

 1. در کامپیوتر خود Chrome را باز کنید. اگر از سیستم ویندوز استفاده می کنید, این برنامه در قسمت All Apps منوی Start قرار دارد.

اگر از سیستم مکینتاش استفاده می کنید می توانید این برنامه را در پوشه ی Applications پیدا کنید.

 1. از گوشه ی سمت راست مرورگر روی منوی گزینه ها کلیک کنید تا برای شما باز شود.
 2. روی Bookmarks کلیک کنید. منوی دیگری برای شما باز خواهد شد.
 3. روی Bookmark manager کلیک کنید. این گزینه در بالای منو قرار دارد.
 4. روی علامت سه نقطه از گوشه ی سمت راست صفحه کلیک کنید.
 5. روی Export Bookmarks کلیک کنید. با این کار فایل مرورگر کامپیوتر شما باز خواهد شد.
 6. به قسمتی که می خواهید در آن bookmark ها را ذخیره کنید بروید. اگر از فلش استفاده می کنید, در فایل مرورگر فلش خود را انتخاب کنید.

اگر می خواهید bookmark ها را به ایمیل خود بفرستید, به پوشه ی Downloads ( یا هر جای دیگری که به راحتی می توانید آن را به خاطر بسپارید) بروید.

 1. روی Save کلیک کنید. اکنون bookmark های شما در محل مشخص شده به عنوان فایل HTML ذخیره خواهند شد. هنگامی که ذخیره کاملا انجام شد, فلش را از کامپیوتر جدا کنید.

اگر از طریق ایمیل می خواهید bookmark ها را ارسال کنید, ایمیل خود را باز کنید و یک پیام جدید ایجاد کنید, فایل را پیوست کنید و دکمه ی send را فشار دهید.

 1. فلش را به کامپیوتر متصل کنید. اگر از طریق ایمیل می خواهید bookmark ها را انتقال دهید, در کامپیوتر جدید وارد حساب ایمیل خود شوید, پیام را باز کنید و فایل HTML را دانلود کنید.
 2. Google Chrome را در کامپیوتر جدید باز کنید. اگر می خواهید bookmark ها را به مرورگر های Firefox یا Safari انتقال دهید در این مرحله آنها را باز کنید.
 3. در کامپیوتر جدید Bookmark Manager را باز کنید. در مرورگر Chrome از گوشه ی سمت راست روی علامت سه نقطه کلیک کنید, bookmark ها را انتخاب کنید سپس روی Bookmark manager کلیک کنید.

اگر از مرورگر Firefox استفاده می کنید : برای باز کردن Bookmark Manger دکمه های Ctrl+⇧ Shift+B را فشار دهید.

اگر از مرورگر Safari استفاده می کنید : ابتدا روی File menu و سپس… Import From کلیک کنید و Bookmark HTML File را انتخاب کنید.

 1. اگر از Chrome استفاده می کنید از گوشه ی سمت راست صفحه روی علامت سه نقطه کلیک کنید, در غیر این صورت از این مرحله بگذرید.
 2. روی Import Bookmarks کلیک کنید. اگر از Chrome استفاده می کنید, با این کار فایل مرورگر کامپیوتر باز خواهد شد.

اگر از مرورگر Firefox استفاده می کنید : ابتدا روی Import & Backup و سپس Import Bookmarks from HTML کلیک کنید.

اگر از مرورگر Safari استفاده می کنید از این مرحله عبور کنید.

 1. فایل bookmark را جستجو کنید. اگر bookmark ها را در فلش ذخیره کرده اید, به قسمت فلش و اگر فایل را از طریق ایمیل دانلود کرده اید, به قسمت پوشه ای که فایل را در آن ذخیره کردید, بروید.
 2. فایل bookmark را انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید. اگر از Safari استفاده می کنید, در این مرحله روی دکمه ی Import کلیک کنید. اکنون bookmark ها به مرورگر جدید منتقل شده اند.
آموزش انتقال بوک مارک ها میان مرورگرها, انتقال bookmark در مرورگرchrome, انتقال Bookmark ها بین رایانه, بوک مارک, چگونه لیست علاقه مندی مرورگر خود را منتقل کنیم, روش انتقال bookmarkها در مرورگر کروم, طریقه ی انتقال بوک مارک ها از یک سیستم به سیستم دیگر, نحوه ی انتقال Bookmark ها از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر,

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

طرز تهیه ی چراغ خواب ابری

بعضی چیز ها مانند ابر, دریا و کوه آرامش بخش و الهام بخش هستند ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *