خانه / ترفند / نحوه ي درست كردن شمع تزئینی با استفاده از گل خشک

نحوه ي درست كردن شمع تزئینی با استفاده از گل خشک

 

 

 

شمع های تزئینی جلوه ی خاصی به میز غذاخوری, قفسه و میز مطالعه منزل شما می دهند. راه های زیادی برای درست کردن شمع های دکوراتیو وجود دارد. ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه این شمع های تزئینی را درست کنید و به زیبایی منزل خود بیافزایید. هم چنین می توانید این شمع ها را درست کنید و به دوست خود هدیه دهید.

 

 

مراحل  درست کردن شمع :

پارافین

پارافین

  1. موم یا پارافین مورد نظر برای ساخت شمع را آماده کنید.
انتخاب قالب

انتخاب قالب

  1. یک قالب انتخاب کنید. این مرحله کاملا به دلخواه شماست قالب های مختلف با اشکال مختلفی در بازار هست که می توانید یکی از آنها را انتخاب و خریداری کنید.

اگر نمی خواهید قالبی تهیه کنید, می توانید از بطری های شیشه ای مناسب که توانایی تحمل دمای بالا را دارند و شمع بعدا از آن به راحتی خارج می شود استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

  1. بقیه ی مواد لازم را تهیه کنید. برای درست کردن شمع به یک فیتیله, دیگ بخار برای ذوب کردن پارافین, دماسنج, رنگ شمع و عطر شمع اگر می خواهید شمع معطر داشته باشید.
برش دادن پارافین

برش دادن پارافین

  1. موم یا پارافین را برش دهید و آن را ذوب کنید. گاهی اوقات موم ها برش داده هستند و کافیست آن را ذوب کنید. برای ذوب کردن موم کافیست موم ها را در ظرف بالایی بریزید و در ظرف زیر آن به ارتفاع ۲٫۵ سانتی متر آب بریزید. ظرف بالایی را روی ظرف پایینی قرار دهید سپس دیگ بخار را روی حرارت متوسط قرار دهید. برای این کار از ظرفی استفاده کنید که دیگر تصمیم ندارید در آن غذا درست کنید زیرا بوی شمع دیگر از بین نمیرود.

 

اگر دیگ بخار ندارید درون یک ماهیتابه آب جوش بریزید سپس موم را درون کاسه ی شیشه ای مقاوم بریزید و وسط ماهیتابه قرار دهید.

هر دو فنجان ۲۲۷ گرم موم شمعی با وزن ۲۴۰گرم درست می کند.

هر چهار فنجان ۴۵۵ گرم موم شمعی با وزن ۴۸۰ گرم درست می کند.

هر شش فنجان ۶۸۲ گرم موم شمعی با وزن ۷۴۰ گرم درست می کند.

فیتیله

فیتیله

  1. هنگامی که موم ذوب می شود می توانید فیتیله را آماده کنید برای این کار فیتیله را وارد موم کنید تا بعدا راحت تر بتوانید شمع خود را درست کنید سپس آن را از موم خارج کنید و نگه دارید تا موم در همان حالت سفت شود و فیتیله را صاف نگه دارد.
عطر شمع

عطر شمع

  1. بعد از اینکه موم به طور کامل ذوب شد حرارت را خاموش کنید سپس عطر شمع را اضافه کنید. در این مرحله اگر می خواهید شمع رنگی درست کنید می توانید رنگ شمع را نیز اضافه کنید. موم را به خوبی هم بزنید تا رنگ کاملا پخش شود.

از دماسنج استفاده کنید. هنگامی که دما به ۱۸۵ درجه فارنهایت (۸۵ درجه سانتی گراد ) رسید, عطر شمع را اضافه کنید.

اگر شمع ۲۴۰ گرمی دارید ۱۵ قطره عطر, اگر شمع ۴۸۰ گرمی دارید ۳۰ قطره عطر و اگر شمع ۷۴۰ گرمی دارید ۴۵ قطره عطر بریزید.

ریختن در قالب

ریختن در قالب

  1. موم را درون قالب بریزید. اگر می خواهید شمع رنگی درست کنید رنگ اول را بریزید سپس کمی صبر کنید تا سرد شود سپس رنگ بعدی را اضافه کنید و به این روند ادامه دهید تا شمع دلخواه خود را داشته باشید.
سرد شدن شمع

سرد شدن شمع

  1. به مدت ۲۴ ساعت صبر کنید تا شمع کاملا سرد شود. اگر شمع را داخل قالب درست کردید قبل از خارج کردن شمع آن را به مدت ۱۵ دقیقه درون یخچال قرار دهید.

 

 

مراحل تزئین شمع :

تزئین شمع با گل خشک

تزئین شمع با گل خشک

  1. با چسباندن گل خشک به پایین شمع زیبایی ویژه ای می توانید به شمع ببخشید. برای این کار ابتدا گل های خشک را آماده کنید و به پایین شمع بچسبانید.

اگر می خواهید گل خشک بهتر بچسبد ابتدا محل را با چسب تفنگی گرم کنید سپس گل خشک را به پایین شمع فشار دهید.

آموزش درست کردن شمع تزئینی با استفاده از گل خشک, تزئین شمع, چگونه شمع تزئینی با استفاده از گل خشک درست کنیم, چگونه شمع تزئینی درست کنیم, شمع, نحوه ي درست كردن شمع تزئینی با استفاده از گل خشک,

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

نحوه ی استفاده از ابزار مات کننده در Adobe Photoshop

نرم افزار Adobe Photoshop, یک ویرایشگر تصاویر گرافیکی است که برای سیستم عامل های ویندوز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *