خانه / ترفند / عکاسی حرفه ای از آتش بازی ( تنظیم دوربین )

عکاسی حرفه ای از آتش بازی ( تنظیم دوربین )

 

آتش بازی ها در عکس ها ، پر از نور و رنگ زیبا به نظر می رسند. گاهی اوقات گرفتن عکس واضح در کادر مناسب و رنگ بندی زیبا دشوار به نظر می رسد. برای اینکه از آتش بازی به خوبی عکس بگیرید ، با انتخاب مکان عکسبرداری مناسب شروع کنید. همچنین می توانید از تنظیمات دوربین استفاده کنید که به شما در رسیدن به یک تصویر با کیفیت بالا کمک می کند. سپس ، دوربین را بر روی سه پایه تنظیم کنید تا ثابت بماند و بتوانید عکس های زیبایی از آتش بازی بگیرید.

 

 

 

مراحل : ( تنظیم دوربین )

تنظیم دوربین

  1. ۱٫ دوربین خود را به حالت دستی تغییر دهید. شما نیازی به دوربین گران قیمت با تنظیمات مختلف زیادی ندارید تا به خوبی از آتش بازی عکس بگیرید. در واقع ، شما می توانید از دوربین فیلمبرداری یا دوربین دیجیتال برای گرفتن تصویر عالی استفاده کنید.

هنگام انتقال به حالت دستی ، مطمئن شوید که حالت فوکوس نیز به حالت دستی برگردد ، زیرا این کار به شما امکان می دهد تا دوربین را در صورت نیاز در آتش بازی ها زوم کنید.

اگر با دوربین تلفن هوشمند خود مشغول عکاسی هستید ، برنامه ای را بارگیری کنید که به شما امکان می دهد سرعت کندتر شاتر را نسبت به دوربین داشته باشید ، مانند Slow Shutter Cam .

در بعضی از دوربین های دیجیتال حالت  “Fireworks Mode” وجود دارد. در صورت وجود از این حالت استفاده کنید ، با این کار نیازی به تنظیم دستی نخواهید داشت.

تنظیم دوربین

  1. فلاش را خاموش کنید زیرا به اندازه کافی قوی نیست که زمینه عکس را در تاریکی روشن کند. همچنین می تواند هنگام عکس گرفتن ، حواس شما را پرت کند و دیگران را آزار دهد.

تنظیم دوربین

  1. برای گرفتن عکس از صحنه آتش بازی به دنبال لنز های telephoto zoom باشید. telephoto zoom هایی که ۷۰-۲۰۰ میلی متر یا ۷۰-۳۰۰ میلی متر است به شما امکان می دهد تا آتش بازی را به طور کامل و از فاصله دور ضبط کنید. اگر کمی نزدیک به صحنه آتش بازی هستید ، می توانید از لنزهای وسیع نیز استفاده کنید که بین ۲۴ تا ۷۰ میلی متر یا ۲۴-۱۲۰ میلی متر باشد.

تنظیم دوربین

  1. با سرعت شاتر آهسته ۲٫۵-۴ ثانیه شروع کنید. استفاده از سرعت شاتر آهسته باعث می شود تا پرده دوربین به اندازه کافی باز بماند تا بتواند مسیرهای طولانی نور آتش بازی را بگیرد. از سرعت کمتر از ۲٫۵ ثانیه خودداری کنید.

تنظیم دوربین

  1. ISO دوربین را روی کم تنظیم کنید. با ISO 100 کار را شروع کنید ، زیرا این امر به شما امکان می دهد از سرعت شاتر کم استفاده کنید. دیافراگم باید در حدود f / 5.6 تا f / 8 باشد.

حین عکاسی از آتش بازی ، می توانید با مقدار دیافراگم بازی کنید ، بسته به میزان روشن بودن تصاویر خود ،دیافراگرام را بین f / 11-f / 16 تغییر دهید.

آموزش تنظیم دوربین برای عکاسی از آتش بازی, دوربین, طریقه تنظیم دوربین برای عکاسی از آتش بازی, عکاسی حرفه ای از آتش بازی ( تنظیم دوربین ),

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

نحوه اضافه کردن URL به Bing

    Bing.com ، موتور جستجوی مایکروسافت ، به صاحبان وب سایت و توسعه دهندگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *