خانه / ترفند / طرز تهیه ی بیکینگ پودر

طرز تهیه ی بیکینگ پودر

 

طرز تهیه ی بیکینگ پودر

بیکینگ پودر ( آن را با جوش شیرین اشتباه نگیرید ) پودری است که در درست کردن خمیر استفاده می شود و با ایجاد کردن هوا داخل خمیر, موجب سبک شدن خمیر می شود. احتمالا بیشتر شما همیشه این پودر را از فروشگاه ها خریداری کرده اید اما به راحتی و با استفاده از چند ماده ای که  به احتمال زیاد در خانه دارید, می توانید بیکینگ پودر درست کنید.

 

مراحل تهیه ی بیکینگ پودر

مواد لازم

  1. مواد لازم را آماده کنید. برای درست کردن بیکینگ پودر به یک عدد کاسه, الک, همزن, یک ظرف درپوش دار کوچک, جوش شیرین, کرم تارتار و نشاسته ی ذرت احتیاج دارید.
  2. مواد را اندازه گیری کنید. شما به ۴/۱ پیمانه ( ۱۳۰ گرم ) جوش شیرین, ۴/۱ پیمانه (۲۷٫۵ گرم) نشاسته ی ذرت و ۲/۱ پیمانه (۸۱ گرم) کرم تارتار احتیاج دارید.
  3. مواد را الک کنید. این کار باعث می شود که توده ای در مخلوط شما ایجاد نشود و همه مواد تشکیل دهنده به طور کامل ترکیب شود.
  4. مواد را مخلوط کنید. با استفاده از یک همزن دستی همه ی مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید.
  5. بیکینگ پودر خود را در ظرفی نگهداری کنید. برای اینکه رطوبت وارد ظرف نشود حتما باید از یک ظرف درپوش دار استفاده کنید. شما می توانید از این پودر به مدت ۷ تا ۱۰ هفته استفاده کنید.
آموزش درست کردن بیکینگ پودر, بیکینگ پودر, ترفند درست کردن بیکینگ پودر, چگونه بیکینگ پودر درست کنیم, طرز تهیه ی بیکینگ پودر, طریقه ی درست کردن بیکینگ پودر,

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

نحوه ی خارج سازی صفحات فایل PDF و ایجاد یک فایل PDF جدید از طریق CutePDF Writer

فایل های PDF برای حفظ فرمت اصلی یک سند بسیار عالی هستند، اما گاهی اوقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *