خانه / ترفند / آموزش شبکه کردن یک درایو در سیستم مکینتاش

آموزش شبکه کردن یک درایو در سیستم مکینتاش

 

آموزش شبکه کردن یک درایو در سیستم مکینتاش

 

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه یک درایو را در سیستم ویندوز یا مکینتاش شبکه کنید. درایو شبکه, در واقع پوشه ایست که بین دو کامپیوتر که به یک شبکه متصل هستند, اشتراک گذاری شده است .

درایو شبکه

 

مراحل :

 1. اطمینان حاصل کنید که هر دو کامپیوتر از یک شبکه ی یکسان استفاده می کنند.
 2. جستجوی شبکه را فعال کنید. اگر کامپیوتر شما در حالتی تنظیم نشده است که دیگر کامپیوتر ها ی متصل به شبکه را شناسایی کند, باید جستجوی شبکه ی آن را فعال کنید.

برای این کار:

منوی Apple  را باز کنید.

روی گزینه ی System Preferences… کلیک کنید.

روی گزینه ی Sharing  کلیک کنید.

 

گزینه ی “File Sharing” را علامت بزنید.

پنجره ی System Preferences را ببندید.

 1. Finder را باز کنید. از قسمت Dock روی آیکون سفید و آبی Finder کلیک کنید.
 2. یک پوشه را انتخاب کنید. از سمت چپ پنجره ی Finder روی یک پوشه کلیک کنید تا باز شود, سپس روی پوشه ای که می خواهید به عنوان درایو شبکه از آن استفاده کنید, کلیک کنید تا انتخاب شود.
 3. روی File کلیک کنید. این گزینه یکی از گزینه های منوی بالای صفحه است. با کلیک کردن روی آن, یک منوی کشویی باز می شود.
 4. روی Get Info کلیک کنید. شما می توانید این گزینه را در منوی کشویی File مشاهده کنید. با این کار پنجره ای با اطلاعات پوشه برای شما باز می شود.
 5. آدرس مکان پوشه را کپی کنید. برای انتخاب مکان پوشه, روی عبارت متنی که در قسمت “Where: ” قرار دارد کلیک کنید و همه ی آن را انتخاب کنید, سپس دکمه های ⌘ Command+C

را فشار دهید تا آدرس کپی شود.

این آدرس معمولا به شکل زیر است :

“System/FolderName ” یا چیزی شبیه به این.

 

 1. روی گزینه ی Go کلیک کنید. این مورد منو باید در بالای صفحه قرار داشته باشد. یک منوی کشویی باز خواهد شد.

اگر Go را در نوار منو مشاهده نکردید, یک پنجره ی جدید Finder باز کنید تا این گزینه نمایش داده شود. هم چنین می توانید روی دسکتاپ کلیک کنید.

 1. روی گزینه ی Connect to Server کلیک کنید. این گزینه تقریبا در انتهای منوی کشویی Go قرار دارد. با این کار یک پنجره ی جدید باز می شود.
 2. نام کامپیوتر را به همراه اسلش وارد کنید. این کار را در فیلد متنی “smb:// ” یا “ftp:// ” که در بالای پنجره ی Connect to Server قرار دارد, انجام دهید.

به عنوان مثال اگر نام کامپیوتر شما “Rhonda ” می باشد, باید نام آن را Rhonda/ تایپ کنید.

 1. آن را در آدرس پوشه جایگذاری کنید. برای این کار دکمه های ⌘ Command+V را فشار دهید. اکنون باید نام کامپیوتر را به همراه آدرس پوشه در فیلد متنی مشاهده کنید.
 2. روی علامت + کلیک کنید. این علامت سمت راست نوار آدرس قرار دارد. با این کار آدرس پوشه در سیستم مکینتاش افزوده خواهد شد.
 3. روی گزینه ی Connect کلیک کنید. این گزینه ی آبی رنگ در انتهای پنجره قرار دارد.
 4. هنگامی که از شما خواسته شد, اطلاعات ورود خود را وارد کنید. رمز عبوری که باید در این مرحله وارد کنید بسته به شبکه ی شما متفاوت است, بنابراین اگر نحوه ی ورود را نمیدانید, آن را با system administrator بررسی کنید. هنگامی که وارد شوید, آیکون یک درایو و نام پوشه را مشاهده خواهید کرد.

 

آموزش شبکه کردن یک درایو در سیستم مکینتاش, چگونه یک درایو را در مکینتاش شبکه کنیم, روش شبکه کردن یک درایو در سیستم مکینتاش, شبکه کردن یک درایو در مکینتاش, طریقه ی شبکه کردن یک درایو در مکینتاش,

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

چگونه نان را با مخلوط تخم مرغ مزه دار کنیم ؟

استفاده از تخم مرغ یکی از ساده ترین راه هایی است که می توانید نان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *