خانه / ترفند / آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

یکی از بازی های معروف که قابلیت شبکه کردن را دارد بازی Call Of Duty 4 : Modern Warfare 1 می باشد. در این پست از آی ترفند آموزش شبکه کردن این بازی برای اینکه بتوانید با دوستان خود به صورت آفلاین و با اتصال کامپیوتر های خود با Lan به یک شبکه و یا اتصال به یک مودم به صورت گروهی بازی کنید را آموزش می دهیم.

پیش نیاز

برای انجام این آموزش شما نیاز به نسخه کامل بازی دارید که می توانید از آخر پست دانلود کنید. نسخه قرار داده شده کامل می باشد و به نصب نیز نیازی ندارد که یعنی می توانید آن را در حافظه های همراه نیز اجرا کنید. از ویژگی های دیگر آن نیز می توان به دارا بودن آخرین نقشه ها با نام rkmod_v2 و همچنین مد pezbot برای اضافه کردن ربات یا جنگجو مجازی به بازی در مواقعی که تعداد افراد کم می باشد اشاره کرد.

تنظیمات پیش نیاز

ابتدا در قسمت جستجو ویندوز Advanced Sharing Setting را جستجو کنید و در صفحه باز شده تنظیمات را مانند عکس های زیر قرار دهید.

آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

وصل شدن کاربران به هم

برای بازی کردن گروهی در ابتدا شما باید به یک شبکه که می تواند یک مودم و یا شبکه لن باشد متصل شوید.

یکی از کاربران نقش اصلی و ایجاد کنند بازی را دارد. این فرد در سیستم خود CMD را جستجو می کند و در صفحه باز شده ipconfig را وارد می کند. در نوشته های نمایش داده شده اگر به wifi متصل شده اید در قسمت wifi به دنبال IPv4 بگرید و IP نوشته شده را یادداشت کنید.

آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

اکنون در پوشه بازی iw3mp.exe را اجرا کنید تا وارد بازی شوید.

کاربر اصلی برای ساخت سرور جدید بر روی Start New Server کلیک می کند تا یک سرور بسازد. در صفحه باز شده اگر می خواهید به صورت گروهی و دو گروه در برار هم بازی کنید گزینه TeamDeathmatch را انتخاب و به جای karamserver نام دلخواه خود را وارد کنید.

سپس از سمت راست نقشه دلخواه خود را انتخاب کنید و برای تنظیمات بیشتر Game Mode Setting را انتخاب کنید.

آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

در صفحه تنظیمات بیشتر می توانید حالت بازی که امتیازی باشد یا زمانی را تعیین کنید. سپس قسمت سمت راست را مانند عکس زیر وارد کنید.

آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

اکنون زمان اتصال دیگر کاربرا به بازی رسیده است. بقیه کاربران کافی است گزینه Join Server را انتخاب کنند. در صفحه باز شده به سربرگ Local بروید. بیشتر افراد نام سرور شما را در این صفحه مشاهده می کنند که با انتخاب آن می توانند به آن وصل شوند. اگر افراد نام سرور را پیدا نکردند به سربرگ favorite بروید و گزینه New Favorite را انتخاب کنید. در این قسمت کافی است IP ای که فرد اصلی یادداشت کرده بود را بازیکنان دیگر وارد کنند.

آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

اکنون صفحه زیر برای افراد باز می شود که باید یکی از دو گزینه اول که نام گروه ها می باشد را انتخاب کنند.

آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

اضافه کردن ربات

اگر تعداد بازیکنان کم است می توانید با این کار بازیکن مجازی اضافه کنید. برای این کار در صفحه اصلی به قسمت Mode بروید. در این صفحه دوبار بر روی pezbot کلیک کنید تا اجرا شود.

اکنون کافی است فرد اصلی در بازی B را بزند تا صفحه زیر باز شود. در این صفحه کافی است pezbot یعنی عدد ۴ را بزند و به تعداد دلخواه ربات اضافه کند.

آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

رفع محدودیت زمانی پس از مرگ

اگر در بازی بمیرید پس از ۱ دقیقه می توانید دوباره بازی کنید. برای رفع این محدودیت کاربر اصلی در ابتدا ` یا ~ که بالای Tab می باشد را می زند(اگر اتفاقی نیفتاد آن را از قسمت تنظیمات فعال کنید)

اکنون کافی است یکی از جمله زیر را به صورت ( اول scr_dm_playerrespawndelay سپس عدد و سپس زدن tab ) را وارد کند.

 

/scr_war_numlives 0
/scr_war_playerrespawndelay 1
/scr_war_waverespawndelay 0

/scr_dm_waverespawndelay 1

آموزش شبکه کردن بازی Call Of duty 4

بازی کردن در نقشه های جدید

برای این کار کاربر اصلی در صفحه اصلی بازی ~ را می زند و سپ Map mp_downtown را وارد می کند که mp_downtown نام نقشه موجود در پوشه usermaps در بازی می باشد.

کد فعال ساز حالت چند نفره

اگر هنگام اتصال به سرور ارور داد کافی است کد زیر را در قسمت تنظیمات قسمت Multiplayer Options وارد کنید:

 

تغییر اسلحه

برای انتخاب اسلحه های خود باید در صفحه اول بر روی Create Class کلیک کنید. اگر این گزینه غیر فعال است کافی است هنگامی که داخل بازی هستید کلید Win را در صفحه کلید بزنید تا صفحه بازی مینیمایز شود. اکنون در پوشه بازی به easy account بروید و EasyAccount.exe را اجرا کنید و آخرین گزینه یعنی COD 4 v1.7 را انتخاب و بر روی Easy Upgrade کلیک کنید. اکنون اگر بازی را اجرا کنید می بینید که گزینه مورد نظر فعال شده است.

منبع : آی ترفند


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

» چگونه در صورتیکه فردی اجتماعی نیستیم با دیگران دوست شویم؟ ( ایجاد موقعیت برای دوستی )ترفندها – ترفند و آموزش فناوری

چگونه در صورتیکه فردی اجتماعی نیستیم با دیگران دوست شویم؟ ( ایجاد موقعیت برای دوستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *